צל כבד. DJ Shadow מגיע מחר לישראל
צל כבד. DJ Shadow מגיע מחר לישראל

DJ Shadow (או כמו שאמא שלו קוראת לו ג’וש דייויס) הוא אחד מאבני הדרך החשובות והמשפיעות של המוזיקה האלקטרונית. שאדו מוכר בעולם כמי ששינה והגדיר מחדש את פניו של ההיפ-הופ האינסטרומנטלי הניסיוני, זה שמזוהה ביותר עם הלייבל הלונדוני Mo’Wax, אליו הוחתם השאדו אחרי כמה שנים של עשייה מוזיקלית מחתרתית יחסית.

 

הבנאדם נחשב לאחד הוירטואוזים הגדולים בתחום המיקסוס והטורנטייבליזם. אלבום הבכורה שלו Endtroducing יצא לעולם בסוף 1996 והפך מיד לאחת הלחמניות החמות של הרגע, תוך כדי כשהוא מסחרר את תעשיית המוזיקה האלקטרונית בארה”ב ואנגליה, והופך לאחד האלבומים האלקטרוניים המוכרים ביותר של שנות ה-90. כמה חודשים לאחר מכן הצטרף שאדו למפיק אלקטרוני מבריק נוסף, ג’יימס לאוול, והפיק איתו מספר רצועות באלבום הבכורה האגדי של U.N.K.L.E, אלבום הנחשב אף הוא לנדבך חשוב ביותר.


הפרוייקט הסולו המז’ורי הבא של שאדו יצא ב-2002, ענה לשם The Private Press והתקבל בציפייה, אהבה והתלהבות, אבל מה שבאמת הסעיר את העולם היה אלבום של הופעה חיה DVD- Live! In Tune and on Time, ששחרר ב-2004. מאז הספיק הבחור לשחרר אסופות נרחבות של המוזיקה אותה הוא יוצר, כששת”פ מוצלח נוסף שלו עם די ג’יי ההיפ הופ Cut Chemist הניב סדרת מיקסים שמשלבים במיומנות סול, Fאנק ורוק.


חוץ משאדו יעלה אצלנו מחר (14.07) על הבמה אחד המופעים הישראלים המצופים ביותר – ה-KUTIMAN ORCHESTRA LIVE, המופע שליווה את פרויקט הסולו המדובר של האמן והיוצר הישראלי הבינלאומי קותימאן, ששחרר לעולם את Thru-YOU, פרויקט היו-טיוב פורץ הדרך, שסחרר הרשת ואת עולם המוזיקה, ואף נכנס במגזין “TIME” לרשימת 50 ההמצאות הטובות ביותר לשנת 2009.

 

* DJ SHADOW ו-Kutiman Orchestra יופיעו ברביעי, 14.07.10, גני התערוכה, תל אביב (220 ש”ח לכרטיס, פתיחת דלתות 20:30)
לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים – 03-7694747