לכל מי שמרגיש קצת אחרת. הספר "ילד נוצה" של ניקי סינגר (הוצאת עם עובד)
לכל מי שמרגיש קצת אחרת. הספר "ילד נוצה" של ניקי סינגר (הוצאת עם עובד)

אם אתם מחפשים מסע רגשי שיוביל אתכם במסדרונות הלב, הגיבור הראשי של הספר “ילד נוצה” יעשה זאת בהצלחה גדולה.

הילד רוברט נובל יודע שהוא שונה מחבריו לכתה (לא בגלל המצב הכלכלי הקשה בבית, גם לא בגלל היותו בן להורים גרושים) אלא בעיקר בגלל הראש שלו והלב שלו. הוא חושב אחרת ומרגיש אחרת. חוץ מזה  הוא מרכיב משקפיים, החנון של הכתה, ועוד קורא ספרים ומאמין באגדות.

במרכזו של הספר קבוצה של נערים המגיעה לפרויקט בבית אבות, לחנוך זקנים. פה מתמזל מזלו של רוברט וזקנה תמהונית ומבולבלת, מתעקשת לבחור בו כמלווה שלה. הזקנה אדית סורל, זמרת שחדלה לשיר, מסוגרת ושקטה, חיה בתוך בועה מאז מות בנה היחיד. היא מחליפה את רוברט ומשוכנעת שהוא בנה ושולחת אותו למשימה: לטפס לקומה עליונה של בית נטוש ומאיים שסביבו נרקמו אגדות מפחידות.

המשימה הזאת משנה את אופיו ואת מעמדו, לא רק בעיני החברים, אלא מעל לכל בעיני עצמו. המסע הרגשי הזה של רוברט החנון שכתוב בגוף ראשון, אינו מסעו של הגיבור הזה בלבד, אלא מסעם של הגיבורים המשניים, נערים או מבוגרים כאחד. אפילו ארנסט, בעלה של אדית, שמנע ממנה לשיר בצעירותה, מגיע למסקנה: “היה עלי לתת לה לעוף. זוהי האהבה. לתת לאהובייך להמריא, להגביה עוף.” “ילד נוצה” (עובד לסדרת טלוויזיה בבריטניה) הוא פנינה נדירה, הנוגעת במשחק החיים והמוות, בדמיון ובמציאות, בפחד ובאומץ, בנוצה אחת ובהרבה נוצות.

 

“ילד נוצה” מאת ניקי סינגר (תרגום מאנגלית- מיכאל דק, הוצאת עם עובד 2010 – ספריה לנוער, בעריכת דלית לב, 230 עמ’) – 69 ש”ח
להשיג בחנויות הספרים ברחבי הארץ