לאמ;לק לכם? לא חשוב, הכי לא. מתוך העמוד "עובדות לא חשובות" בפייסבוק
לאמ;לק לכם? לא חשוב, הכי לא. מתוך העמוד "עובדות לא חשובות" בפייסבוק

תגידו, לאן אתם נודדים ברגעי הפרעות קשב? פוזלים לטוויטר? בוהים בתמונות מהגננת? חופרים בסטורי של האקס? ובכן, אם חיפשתם חדר בריחה חדש מהמטלות הכי דחופות שלכם – הנה אנחנו חושפים בפניכם חתיכת מחילת-ארנב ליפול לתוכה: קבוצת הפייסבוק “עובדות לא חשובות”. הבוטנים הווירטואלים שאנחנו הכי אוהבים לזלול.

נתחיל מהמשפט שבראש העמוד: “יודעים משהו שנוכל לחיות חיים שלמים בלעדיו? הגעתם למקום הנכון!”; סיכום מדויק להלך הרוח הכיפי שמנשב פה. דהיינו: באמתכתכם עובדה – קטנה כגדולה, זניחה כשולית – שתמיד רציתם לשתף ולא מצאתם איפה לנכון? הנה לכם קרקע פורייה בה תוכלו לפרוח ולככב כראשון עורכי וויקיפדיה. זו הבמה לשתף בכל אותן ידיעות-זוטות של דוד טרחן בארוחה משפחתית, כמו מה פירוש השם “גוגל”; איפה סניף בלוקבאסטר האחרון בעולם; איך קראו במקור למיקי מאוס; מה הווידאו הראשון שעלה ביוטיוב; מה רואים כשמדפדפים מהר בדרכון פיני; איזו התערבות החלה את ספר שיאי גינס; למה מכבים נרות על העוגה בימי הולדת; ועוד מאות אלפי פיסות טריוויה סטייל “הידעת?” מבזוקה, שיספיקו לכם לשבירת קרח ברגעי שתיקה משמימים במסיבות משרד / סיום בי”ס (זהירות, לפניכם!) – מעכשיו ועד הנצח (או ככל שגבולות הידע האנושי האיזוטרי נמתחים).

הכל נכתב ונבחן תחת תקנון חוקי הקבוצה, ובשמה המקוצר “על”ח” (כמו למשל האיסור לפרסם עובדה שכבר כתבתם או ראיתם במקום אחר, מה שמשאיר את העמוד כמקור ידע רענן, ייחודי וראשוני); מותנה בסימוכין והוכחות מהימנות, ומדי פוסט בפוסט – גם נתמך בתגובות שמעשירות את הדיון והעובדה בבונוסים כיפים. ויש על מה לדון. או שכבר ידעתם מה מקור הביטוי “אברא כדברא”? או שקיים דג עם ראש בולט ושקוף לחלוטין? או כמה פיטר גריפין, שם גיבור “איש משפחה”, קיימים באמת בארה”ב (העובדה הלא חשובה הראשונה שפורסמה, אפריל 2011); ושמשפחה סינית אחת חשבה שהיא מגדלת כלב, ולאחר שנתיים גילתה כי מדובר בדוב חום מזן דומה לו באופן מבהיל? פאן-פאקט פה במקסימום.

לרגל חגיגות 400 אלף עוקבים ידענים ונודניקים, ריכזו מנהלי הקבוצה החרוצים את 200 העובדות הפופלריות ביותר, המעטרות אגב גם את רקע תמונת הקאבר (הי, העל”ח הראשון שלנו!), ושעליהן הגולשים הכי אהבו לחפור. ובראשן – לא, אי אפשר לראות את החומה הסינית מהחלל, די כבר עם זה. מה זה אחת ולתמיד OK ו-WC; מי נתנה את קולה ל”סירי”; איזה מספר מגניב מתקבל מהכפלת 111,111,111 בעצמו; מה שם הרחוב הכי נפוץ בארץ; אילו פטריות הופכות נמלים לזומביז; או העובדה האהובה עלינו, בלי תחרות: אנאטידאפוביה (Anatidaephobia) היא הפחד מהאפשרות שאיפשהו, איכשהו, ברווז מסתכל עליכם. עזבו, לא חשוב.

תגידו ביי ליעילות שלכם מעכשיו ועד ראשון.

עמוד הפייסבוק “עובדות לא חשובות” (כולל תתי-תיוגים כמו על”ח על מוזיקה / חלל / נשים / ספרות / אלכוהול / אוכל / קלאסי, האפשרות לשלוח שאלות לא חשובות, ועוד)


אנגלי אחד אשכרה נסע מנקודה A (כפר Å שבנורבגיה) ל-B (העיירה Bee בנברסקה). על"ח

אנגלי אחד אשכרה נסע מנקודה A (כפר Å שבנורבגיה) ל-B (העיירה Bee בנברסקה). על”ח

 

תמיד רצינו לדעת. מי זו שעטור מצחה זהב שחור? ומה קשור ספורט לשוקולדות האלו? על"ח

תמיד רצינו לדעת. מי זו שעטור מצחה זהב שחור? ומה קשור ספורט לשוקולדות האלו? על”ח

 

איתי "צ'ייסר" הרמן, בוא תחכים. החיה הלאומית של סקוטלנד? חד קרן! מתי הומצא הפותחן? 30 שנה אחרי פחית-השימורים! מתוך "עובדות לא חשובות"

איתי “צ’ייסר” הרמן, בוא תחכים. החיה הלאומית של סקוטלנד? חד קרן! מתי הומצא הפותחן? 30 שנה אחרי פחית-השימורים! מתוך “עובדות לא חשובות”

 

זה ה-מקום לפתוח את זה. איפה אתם רואים בדיוק "מגדל בן 5 קומות"? ומה הטעם של קרטיב רמזור? (רמז: לא רמזור); מתוך עובדות לא חשובות, הכי גילטי פלז'ר שלנו

זה ה-מקום לפתוח את זה. איפה אתם רואים בדיוק “מגדל בן 5 קומות”? ומה הטעם של קרטיב רמזור? (רמז: לא רמזור); מתוך “עובדות לא חשובות”, הכי גילטי פלז’ר שלנו