העיר הכי לבנה. 3 דגמי השת"פ, בנסימון X שופרא (צילומים: חיים שוורצנברג, יעל רסנר)
העיר הכי לבנה. 3 דגמי השת"פ, בנסימון X שופרא (צילומים: חיים שוורצנברג, יעל רסנר)

בזמן שאנחנו חרדים ורועדים מאיחוד המשפחות משני הצדדים בליל הסדר (אולקוס סידורי ישיבה, שלום), נחתו על שולחננו 2 דוגמאות לקו-אופים אופנתיים, שמוכיחים כמה יצירתיות ויופי יכולים לצאת כשמחברים כשרונות, מקורות השראה וטעמים. כך תפתחו עונת אביב בה כולנו מסובין ומשתפין פעולה, אמן:
 
#1 המשת”פים: Bensimon X Shoofra
מה העניין – מצד אחד של שולחן החג: מותג ההנעלה והלייפסטייל השיקי הצרפתי “בנסימון”, שנחשב מאז 1978 כשם נרדף לנעלי טניס איקוניות ואולטרה-קוליות. מצד שני – שופרא, בוטיק הנעליים הוותיק מתל אביב שהפך לאימפריה ארצית של מותגים לא שגרתיים, טעם ייחודי ובחירות יוצאות דופן. בכל עונה, דואגים הבנסימונים לחבור למעצב, אמן או מותג מקומי מוביל, ולהציע לו את בד הסניקרס כקנבס לשימושו ודימיונו החופשי. שמות בינלאומיים כמו גוטייה, DKNY, אינס דה לה פרסאנז’, ובארץ – KOKETIT או האמן פילפלד – כבר עשו בנעליים כבשלהם; והעונה – הרוח האורבנית והכיפית של שופרא נבחרה לשרות על 3 דגמי LACET (הנשרכים) שאוירו כולם בהשראת העיר תל אביב. אחד עוטר באופני רטרו; שני הוקדש לנופי דקלים, כסאות נוח ושמשיות חוף; ושלישי ברוח העיר הלבנה – מציג את בניין העירייה, מגדל שלום, מרפסות באוהאוס והמזרקה המפורסמת של אגם. נשאר לכם רק לבחור איך ללכת על תל אביב, אול דה וואי.
כמה ומאיפה – 280 ש”ח (מידות 36-41); להשיג בחנות האונליין או באתר AKA – יבואנים רשמיים של BENSIMON; וברשת שופרא. הציצו כאן אל המייקינג אוף

 

#2 המשת”פים: Belle&Sue X Foreign Denim

הכי אקולוגי. ג'קטי דנים של שת"פ Belle&Sue X Foreign Denim (צילום:מירב בן לולו)

הכי אקולוגי. ג’קטים ממוחזרים, Belle&Sue X Foreign Denim (צילום:מירב בן לולו)


מה העניין – כאן מדובר בשני כוחות מגה-אופנתיים שחברו יחד כדי לפרק ולהרכיב בהלחם משותף את יציאת העונה. המוחות הקודחים ויודעי הדבר העומדים מאחורי בוטיק האופנה השינקינאי והאונלייני, Belle&Sue, פנו אל כריסטינה דיקנס, מעצבת המותג הקולי Foreign Denim, ביחד שאבו השראה מקמפיינים של ג’ינסים משנות ה-90 ועשו שימוש חוזר באוצר אמיתי: פריטי דנים-וינטג’ של קלווין קליין, טומי הילפיגר וליווייס (יותר ניינטיז מזה לא תקבלו), פלוס ג’ינסים די-אחרונים של צ’יפ מאנדיי (המותג השבדי הכיפי שבקרוב סוגר את דלתותיו). את כל אלו גזרו, פרמו ותפרו לכדי קולקציה מצומצמת ונדירה זה-אנדרסטייטמנט, של וסטים וז’קטים יוצאי דופן מפיסות ומיני דנים שונים. כל אחד יחיד במינו, נוצר בעבודת יד דקדקנית ועמלנית, ואין שניים זהים. מיחזור מעולם לא נראה לוהט יותר.
כמה ומאיפה – קולקציית קפסולה TRANSFORMED: ז’קטים – 429-799 ש”ח, וסטים – 299 ש”ח, פריטים אחרונים בחנות הדגל Belle&Sue, שינקין 41, תל אביב ובאתר האונליין