כמה בריא - ככה כיפי. כריכת הספר וכרזות מתוך SIMPLE HAPPY KITCHEN, מיקי מוטס
כמה בריא - ככה כיפי. כריכת הספר וכרזות מתוך SIMPLE HAPPY KITCHEN, מיקי מוטס

גם אם לא שתו לכם את השבת עם 4 אירועי נטיעות, 1 קטיף, וטיפול ב-3 גביעי דנונה עם אמנון-ותמר שהילדים הביאו מהגן (והועברו לקומפוסט ברגע שמיצמצו) – אין סיכוי לפספס שהיום הוא יום חגם של האילנות, הצמחים, הפרחים וכל היופי שיש לטבע להעניק. לכבודם, וכדי לסדר אתכם עם מתנה ליום ההולדת הכי ירוק בשנה – מצאנו ספר מקסים וייחודי מסוגו, כולו חגיגה טבעית וטבעונית, שמסייע לעבור לאורח חיים המבוסס על תזונה מהצומח. אבל בדרך הרבה יותר פשוטה, שמחה (ופחות מנג’סת) ממה שאתם חושבים.
 
הכירו את המדריך המאויר (באנגלית) SIMPLE HAPPY KITCHEN שחיבר ברוב-כשרון, הומור ומשחקי מילים – המאייר מיקי מוטס. אחרי שנים של איור לילדים, שיתופי פעולה עם חברות גדולות, השתתפות בתערוכות ואיורים לספרים בארץ ובעולם – החליט מיקי בסוף 2017 לחקור ולהנגיש את אחת מתאוות חייו הגדולות, טבעונות. תוך 3 ימי גיוס המוני בינלאומי, השיג את המימון המלא להוצאת הספר (ולבסוף עוד 1000% מהסכום!) ולאחר שנה של תיכנון והפקה (כולל עיצוב אתר ומרצ’נדייז נלווה שלא מבייש דוכן בדיסנילנד), יצא לאור לפני כמה חודשים המדריך לחיים בריאים הכי כיפי שראינו. בכל עמוד, ובליווי דמות שקד בשם פדרו אלמוֹנדוֹבר (קנית אותנו), תגלו איורים מלאי תוכן (אינפוגרפיקות), טבלאות, מתכונים, תפריטים, הסברים מדעיים ועובדות מפתיעות ששוברות מיתוסים בתחום. למרות שהכל נבדק ונכתב יחד עם תזונאים קליניים – תשכחו מדיאטות קשוחות והרצאות ארוכות. השפה הגרפית והמשעשעת של מיקי מעבירה את כל המידע בקלילות, באופן פשוט להבנה ובדרך מאירת עיניים ותובנה. כזו שתיקח אתכם צעד צעד לקראת שינויי התזונה, או לפחות תגרום לכם להסתכל אחרת על מה שאתם אוכלים, בלי לאכול ת’ראש.
 
כך תכירו למשל את כל המקורות לחלבונים, לסידן, לברזל, למינרלים או B12 מהצומח, כשכל אחד מהם מונפש וקורץ אליכם מהדף. בעמוד אחר תלמדו איך ולמה להנביט (אבל באמת עכשיו); תכירו את נבחרת גיבורי העל – “סופר-פודז!”; איך לקרוא ערכים תזונתיים; מה ההבדל בין תבלינים / שמנים / וכל הירוקים שבסופר; טיפים לבישול ושמירת מזון; רעיונות לארוחות טבעוניות לילדים או לנשים בהריון; אינסוף אופציות להרכבת צלחת מנצחת ב-5 צבעים; מתכונים לשייקים וממרחים; או סתם תלמדו איך להגיד במיה באנגלית. כבר רווח.
 
חלק מהעמודים הודפסו גם ככרזות מגניבות לתלייה, ויש עוד בובות רכות של הדמויות הראשיות (חייבים כריות קשיו ושעועית שחורה!), חולצות, מחזיקי מפתחות, תיקי-שוּק, מדבקות לתיוג צנצנות, צלחת לתיכנון ארוחה בריאה, ספל עם תזכורת לתחליפי חלב, ועוד. זהו, כל הדרכים להרים לטבע פרושות לפניכם. שיהיה בתאבון ולבריאות, טופו, טופו, טופו!
 
ספר-אלבום Simple Happy Kitchen של מיקי מוטס (128 עמ’, הוצאה עצמית) – 115 ש”ח ב”סיפור פשוט”; ניתן להשיג גם כרזות מתוך הספר – 69 ש”ח
פרטים נוספים באתר הספר, פייסבוק, אינסטגרם


גם טבעוני, גם צבעוני. מתוך הספר, Simple Happy Kitchen

גם טבעוני, גם צבעוני. מתוך הספר, Simple Happy Kitchen

 

 

 

כל האמת הירוקה. מתוך Simple Happy Kitchen

האמת הירוקה. מתוך Simple Happy Kitchen

 

יום הולדת שמח אילן, הבאנו מתנה! צנצנות לתיוג קטניות, ותיק לקניות

יום הולדת שמח אילן, הבאנו מתנה! מדבקות לתיוג צנצנות, ותיק לקניות

 

 

 

*עוד המלצות ורעיונות לספרים ירוקים, מעולים ומועילים, שחוגגים את ט"ו בשבט, במחלקת ספרי טבע, אדמה ואדם של "המגדלור". חג שמח!

*עוד המלצות ורעיונות לספרים ירוקים, מעולים ומועילים, שחוגגים את ט”ו בשבט, במחלקת ספרי טבע, אדמה ואדם של “המגדלור”. חג שמח!