גליקריה יודעת על זה? טברנת יאמס (צילום: חיים יוסף)
גליקריה יודעת על זה? טברנת יאמס (צילום: חיים יוסף)

הניסיון מלמד שנותרו לנו בחשבון בערך 30 ימים לניצול, בהם עוד לא ממש זוועה לצאת החוצה, אבל בהחלט כבר אין צורך לדחוף לתיק סווטשירט למקרה שיהיה צ’ילי. לא יהיה. אם כך, וכיוון שבטוח תפסנו אתכם לקראת גיחה או טיולון כלשהוא – הרשו לנו להוסיף לווייז שלכם עצירה חדשה, נקודת מפגש, או את הכיוון הכללי שחיפשתם לוויקאנד: חמארת “יאמס” בבית ינאי. קבענו שם?

המסעדה היוונית המפתיעה הזאת ממוקמת במתחם חנויות הנוחות של קניון “M הדרך”, אך משמשת ליודעי ח”ן כחדר בריחה ישיר למיקונוס, עם עיצוב כחול-טורקיז-לבן קלאסי, תפריט מדויק שמתאים לכל זורבה במשפחה, ובריזה מושלמת מהים שממול, שורה ראשונה לשקיעה.

צוות המלצרים הנעים והאדיב, האווירה המרגיעה והלא אוטומטית, חיוכים אמיתיים ובעיקר אוכל פשוט טעים (בואו, יש יותר יאמי ממטבח יווני?) – הפכו אותה לאחרונה כתחנת אמצע קבועה בינינו לבין דודים שגרים בצפון (א.ק.א “קרובים-רחוקים-מדי”). התיישבנו ופתחנו שולחן שהתמלא בצלחות שאי אפשר להפסיק לנגב, בעזרת לחם הבית (המוגש עם סחוג עלי גפן וסלסלת עגבניות, תהיו לנו בריאים), כמו מאזת קציצות פרסה מעולות באורגנו ופלפל שחור ובליווי יוגורט מרענן ולימון טרי (39 ש”ח); או צזיקי עם מלפפונים קצוצים, שמיר, נענע ושמן זית (31 ש”ח); מנת קרפצ’יו-פלפלים קלויים מהממת, עם סילאן ופטה (31 ש”ח); וגם דולומה עלי גפן ממולאים כל טוב, חלקם צמחונים, חלקם עם בשר עגל, ואת כולם מכינים כאן באופן נפלא ומהודק (תרתי משמע, 39 ש”ח).

וכאילו אין לנו עוד נסיעה לפנינו עם הגה להירדם עליו – המשכנו להעמיק עם צלעות טלה בגריל וירקות שורש נהדרים, בוויניגרט עגבניות, זיתי טאסוס ועשבי תבלין (136 ש”ח); גירוס טבעוני (עם טופו, פטריות כרובית ופלפל חריף בטחינה לבנה, 56 ש”ח) לצד גירוס טלה מעולה (וירקות בצזיקי, 56 ש”ח), שניהם מגולגלים בפיתת-לאפה חמה וטריה שאתם נופלים. להרמת ה-יא-מאס (
“לחיים!” ביוונית), ייתכן שהזמנו גם מלבי ביתי קריר עם קרמל ורדים ופיצוחים, או מאפה פילו ממולא בפודינג סולת נימוח מבפנים וקראנצ’י מבחוץ. לא מכחישים, לא מאשרים.

גררנו את עצמנו לחניון, פתחנו יומנים לברר מי הבא שחוגג יום הולדת / פרישה / תסרוקת חדשה – וקבענו באותו מקום, אותה שעה, אותו ראש. שתהיה לנו תכנית מגירוס.


מסעדת יאמס – 50% הנחה על מאזות בין 18:00-20:00, הופעות חיות אחת לשבוע
קניון M הדרך, בית ינאי, פייסבוק, טל’: 09.7998313

 

כבר חצי רגל בכרתים. טברנת "יאמס"

כבר חצי רגל בכרתים. טברנת “יאמס”

 

תעבירו ניגוב. המאזות של יאמס

תעבירו ניגוב. המאזות של יאמס