תעבירו את הפופקורן. מתוך הסרט "באבאדוק"
תעבירו את הפופקורן. מתוך הסרט "באבאדוק"

סרטי אימה. או שמתמכרים להם, או ששומרים מהם מרחק. אנחנו מודים שמשהו בצמרמורת החרדתית הזאת בא לנו טוב, כל עוד היא תחומה במסגרת של שעה וחצי. אבל מאחר שרוב סרטי האימה הם, מה לעשות, איומים, ורובם בכלל לא מצליחים להפחיד אותנו כמו שצריך (תכל’ס, כמעט כל כותרת בעיתון מצטיינת בזה הרבה יותר), גילוי של אחד שיודע לעשות את העבודה הוא שווה ערך למציאת מחט בערמה של שחת.


לכן, לקראת הסופ”ש החלטנו להעביר את המידע היקר הזה הלאה, ולהמליץ על שלושה סרטי אימה מעולים מהעשור האחרון, עבור מי מכם שאוהב להצטנף בסלון חשוך עם דלי של פופקורן ומישהו להחזיק לו את היד. הם יקפיאו לכם את הדם, יגרמו לכם לשקשק – וגם יצמידו אתכם למסך בזכות תסריט מעולה. עדיף שלא תראו את הטריילרים אם אתם באמת אוהבים הפתעות:


באבאדוּק (אוסטרליה 2014) – סרט עטור שבחים על אם צעירה שמתאלמנת מבעלה ונאלצת להתמודד עם עולמו המוזר של בנה בן ה-6, שמתמכר לספר מסתורי על שד מפחיד בשם באבאדוּק.

המכשפה (ארה”ב 2015) – ב”עולם החדש” של ההתיישבות הבריטית באמריקה, משפחה אחת מנודה מהכפר אחרי שהואשמה בעיסוק בכשפים. שחזור מרהיב ומוקפד של המאה ה-17 (וגם הצוות כולו חי באותם תנאים שהיו נהוגים אז, בלב יער במסצ’וסטס).

הילד (ארה”ב/ בריטניה 2016) – אמריקאית צעירה נמלטת מבן זוגה ונעלמת בכפר באנגליה. שם היא מוצאת עבודה כמטפלת לבנם היחיד של זוג עשיר ומבוגר. זה סרט האימה עם הכי הרבה טוויסטים שראינו מזה זמן רב, אז תתכוננו להרבה הפתעות.

*מערכת מרמלדה לא לוקחת אחריות על רוחות רפאים.

תחזיקו ידיים. מתוך הסר "המכשפה"

תחזיקו ידיים. מתוך הסר “המכשפה”

 

תנעלו את הדלת. מתוך הסרט ,הילד"

תנעלו את הדלת. מתוך הסרט ,הילד”