ליגה משלהן. למעלה בכיוון השעון: וויטני קמינגס, שיר ראובן, עדי אשכנזי
ליגה משלהן. למעלה בכיוון השעון: וויטני קמינגס, שיר ראובן, עדי אשכנזי

טוב, מסתמן שיום האישה, שחל היום (ותודה לכל מי שזכר והשאיר זר כלים בכיור. התרגשנו), הופך להיות המועד המסורתי שלנו להפניית זרקור לנשים שהכי מצחיקות אותנו. כי מה יותר פמיניסטי, מעורר השראה ומשחרר (בריחות שתן לא מרוסנות) מלראות אישה עומדת על במה ויורה טקסטים קולחים, גסים ומטונפים, מנקודת המבט שהכי עוזרת לנו לשרוד את היומיום?

עקבו כמונו אחרי שלוש הפיגורות הבאות, שלאחרונה עושות לנו ביה”ס יותר מכל כנס העצמה שהוא, הצטיידו במקסי-פד ושיהיה יום אישה שמח:


#1 מי – וויטני קמינגס
מה – שחקנית, מפיקה, כותבת וקומיקאית אמריקאית, יוצרת סדרת “מרוששות”, משתתפת לא פרייארית בערבי “גריל” וסטנדאפיסטית חזקה עם הפה הכי גדול שפגשנו
איפה אפשר לתפוס אותה – במופעי הסטנד-אפ שלה, ובקטעים באתר
מהפה שלה – “אני הכי נוראית שיש, אני מעצבנת, אני קולנית, אני שתלטנית. אני חושבת שפשוט התבלבלתי לגבי מה גברים אוהבים. אתם זוכרים את השמועה שהתרוצצה לא מזמן לפיה ‘גברים אוהבים נשים חזקות’? אנשים היו אומרים את זה – ‘גברים אוהבים נשים חזקות ועצמאיות’. אממ, לא, הם לא. אוקי? אני ראיתי פורנו. גברים אוהבים תלמידות אסייתיות, עם סלוטייפ על הפה. יש באתרי פורנו ממש תפריט לבחירה עם קטגוריות – ‘אישה על אישה’, ‘תלמידות קולג”. אין ‘מנכ”ליות'”.


#2 מי – שיר ראובן
מה – סטנדאפיסטית ומשתתפת קבועה בהרכבי ערבי סטנד אפ קבוצתיים, כותבת (מצחיק מאוד) ב”הארץ” וב”טיים אאוט“, לסבית מוצהרת ואישה גאה ומגניבה מאוד
איפה אפשר לתפוס אותה – במופע “הערב סטנדאפ הזה” (22.3.16, “החלוץ 33”, באר שבע) ובקטעי יוטיוב  
מהפה שלה – “התקלקלו לי האוזניות לא מזמן. אני נורא שונאת שמתקלקלים לי מכשירים חשמליים, כי אני בן אדם נורא אגרן. כל פעם שמתקלקל לי משהו חשמלי, מתכנסת ועדה במוח שלי, שמורכבת מ’אני השקולה וההגיונית’, זו שלובשת חליפת מכנסיים ואומרת ‘המכשיר הזה התקלקל, בואי נזרוק אותו!’. בצד השני יש את ‘אני המשוגעת האגרנית האלטעזאכן’ שאומרת – ‘כן, הוא התקלקל, אבל קנית את האוזניות האלה בשבוע של היומלדת של אבא שלך, ואם תזרקי אותן הוא ימות'”.


#3 מי – עדי אשכנזי
מה – שחקנית וקומיקאית אהובה עלינו מאוד (עוד מהימים של דומינוס גרוס!), שפרצה בפינה אצל יאיר לפיד וכבשה את הפריים-טיים עם מופעי הסטנד-אפ וחומרים מחייה ששולבו בתכניתה “מה זה השטויות האלה?”, ובגדול – הדבר הכי קרוב לסיינפלד שיש לנו כאן
איפה אפשר לתפוס אותה – בעונה השניה של “בלתי הפיך“, בה לעדי ולשאר הקאסט המעולה (נועה קולר, את מדהימה לא פחות) ניתן חופש תסריטאי לאלתר ולהפתיע, ובמופעי היחיד שלה (חובה עליכם, לפחות פעמיים)
מהפה שלה – “אני אומרת, שהרבה מאוד מזה שאתה אומר שאסתרי לא תזכור את יום ההולדת שלה וזה, קשור לעובדה שאתה קמצן”