מישהו, מישהו דואג. רונן אלקיים בפעולה
מישהו, מישהו דואג. רונן אלקיים בפעולה

טוב, את הסינאריו הבא אנחנו לא מאחלים אפילו לאויבים הכי גדולים שלנו (ומי שיודע על מי אנחנו מדברים, יודע על מי אנחנו מדברים): 4 ימים לפני פרזנטציה ענקית וסופר-חשובה של חבר שלנו, בדיוק לפני סייב אחרון – המחשב קרס. ולא סתם קרס: השאיר צוואה והכל. ולא סתם מחשב: מק-בוק פרו. בשביל רגעים-כאלו-שלא-תדעו-לעולם-אמן, יש רק טלפון אחד. זה של רונן אלקיים (מצ”ב בסוף).
 
רונן, מהנדס אלקטרוניקה מבריק, מאסטר-על בכל מה שקשור ל-Apple ואחד האנשים הכי נחמדים שתפגשו, מחזיק בקורות חיים וקריירה יוצאת דופן שמתחילה עוד בגיל 14, אז נהג להלחים בבית שביבים מתחת למיקרוסקופ. כשבגר, כבר ניהל צוות של DELL באתונה; עבד שנתיים כטכנאי, מהנדס וראש צוות ב”אפל” בסיליקון וואלי בקליפורניה, ארה”ב; בהמשך עבר הסמכת לינוקס, ואף הקים בארץ את המעבדה הראשונה של איי-דיגיטל. אבל, תאמינו או לא, לפני 7 שנים עזב את הכל, והחליט לעשות עצמאית את הדברים שהוא כל כך טוב בהם, רק הפעם מתוך אהבה אמיתית וראשונית למקצוע, ובעיקר כדי לעזור להמון לקוחות פרטיים שהחיים הלכו להם פייפן יחד עם ההארדיסק. במעבדות שלו (בתל אביב או בת ים) הוא מקבל מחשבי MAC מכל הסוגים והגרסאות, עם פגיעות קטנות כמו חיבור למטען שנדפק או מסך שצלל למים, ועד תאונות מחרידות ממש (על מחשב שנשכח בתוך תנור אפיה שהופעל בטעות, כבר שמעתם? סיפור אמיתי). ולכולם רונן מעניק את היחס הכי אישי, חם ונדיב שנתקלנו בו אי פעם, בודק ללא תשלום (!) מה התקלה, מתקן או מחליף רק את הדרוש באמת, משיג את חומרי החילוף במחירים אחרי מיקוח; ולרוב מתקן במקום, בזמן שאתם לוגמים קפה וכוססים ציפורניים. בלי המתנה, בלי תשלומים מיותרים, בלי שטיקים. מק-אומן.
 
רונן מספר שבארץ יש חוסר גדול בטכנאי “אפל” פרטיים כמוהו (ד”ש לוואדים!). מה שאומר שכמעט כל קהילת משתמשי מק כבר נעזרת בו לא מעט – מכתבי ערוץ 2, דרך מעצבים, אמנים, זמרים, מפיקי מוזיקה ועד מארק רונסון. לא משנה מי, רונן המלאך יטפל במחשב שלכם בכפפות משי, ובידי מנתח יציבות יחייה את התפוח מחדש. הכי מקגייוור.

רונן אלקיים, טכנאי מחשבי MAC – בין 250-300 ש”ח לשעת עבודה (בדיקה ללא תשלום). החלפת חלקים – 100-500 ש”ח.
ליצירת קשר – טל’: 053.2777162 (רונן), או idmkingdom@gmail.com. מעבדת “סטאר-מחשבים” בעזריאלי, תל אביב; או בבת-ים.