מר קו. "על קווי הדימיון" (צילום: רוני קאופמן)
מר קו. "על קווי הדימיון" (צילום: רוני קאופמן)

כבר כמה שבועות שהפיד באינסטגרם שלנו מוצף מדי שבת בבוקר בתמונות מהממות של ילדים חמודים משתוללים בחדר שכולו צבוע פסי תכלת-לבן (כמו זו שלמעלה למשל), אליהן מצורפות תגיות כמו #יש!חינםלילדים או #הצילו_אנחנו_ערים_מחמש. בשבת האחרונה החלטנו לברר מה מקור התופעה והנה התשובות שהגיעו לדסק:

בכל שנה מעצב מחדש אגף החינוך במוזיאון תל אביב את חדר הילדים שבקומה התחתונה ומקים בו תערוכה לכל המשפחה, אינטראקטיבית ומותאמת לחלוטין למתקפת גדודי ילדים שרק מתים לגעת כבר בכל מה שזז. התערוכה השנתית הנוכחית, “על קווי הדימיון”, מציגה עבודות מקור של פיקסו, מוריס אנרי, אביבה אורי, רפי לביא, מיקה בר ואחרים, לצד משחקי הפעלה מגניבים ויצירתיים, וכולם בנושא קו. זה מתחיל מציורי מערות בעזרת אייפד (מותר לגעת שובלי), ממשיך ברישום בחלל בעזרת קווים של אור, ומשם למשחקי סאונד וקו כמו מכשירי דופק, צפייה בסרטוני מר קו האגדי ואנימציות שנוצרו בעפרון בלבד, השלמת ציורים של אמנים מפורסמים, ועוד. אבל אנחנו הגענו כדי לסמן וי על החדרון הכי מגניב במוזיאון, שמזמין כאמור את הילדים להתחפש בבגדים מקווקווים ולהיטמע בין קירות ורצפת החדר. חצי שעה ו-80 תמונות אחרי זה, יותר משלמדנו על פרספקטיבות, שתי וערב ומשחקי אשליה – הבנו מה החומר ממנו נסתמות קבוצות וואטסאפ. והרי לכם קו למחשבה.

התערוכה השנתית לכל משפחה “על קווי הדמיון” – כניסה חינם לילדים
אולם הלן י’ האפט וי’ דוד האפט (מפלס תחתון), הבניין הראשי, מוזיאון תל אביב לאמנות, שד’ שאול המלך 27, תל אביב, טל: 03.6077020

ראשון: סגור
שני, רביעי ושבת: 10:00-18:00
שלישי וחמישי: 10:00-21:00 (התערוכה פועלת עד 20:00)
שישי: 10:00 – 14:00.


ילדים, הגעתם לי עד קו. "על קווי הדימיון" (צילומים: רוני קאופמן)

ילדים, הגעתם לי עד קו. “על קווי הדימיון” (צילומים: רוני קאופמן)