חתול אוהב דגים? "הענקים שליטי המעמקים" - בוני ורת
חתול אוהב דגים? "הענקים שליטי המעמקים" - בוני ורת

עד היום, אני מודה, לא התייחסתי כמעט לסדרה “ספריית הלימוד של דוקטור סוס”. קודם כל, המחבר אינו הדוקטור עצמו (בהיותו ז”ל גמור) אלא צוות כותבים ומאיירים המתחלף מספר לספר; הדבר היחיד שנותר מספרי הנונסנס המחורזים הזכורים לטוב הוא המתרגמת המעולה לאה נאור, ואף היא לא צחצחה קשה מדי את כלי העבודה שלה לכבוד הסדרה הלימודית הזאת. הספרים שהגיעו לידי היו אמנם בנושאים מרתקים – חלל, ציפורים, ארצות הקור, גן חיות, בישול עם חתול תעלול ועוד – אבל המומחה שלי לספרי ילדים, תולע-ספרים פוחז בן תשע וחובב גדול של ספרי הדוקטור המקורי, מעולם לא הביע עניין בהם אלא הסתפק בדפדוף ובהבעה מאוכזבת.

אז מה קרה הפעם? לך תדע. כנראה הנושא – חיות המעמקים הענקיות – דיבר אליו במיוחד. בכל מקרה, להפתעתי נטל הזאטוט את הספר, שקע עימו בספה למשך שעה ארוכה שהופרעה רק בקריאות התפעלות כמו “וואו” ו”וואי” ו”את חייבת לראות את זה”, וכעת – הפלא ופלא: אף שהוא מרבה לצפות בנשיונל ג’יאוגרפיק (הידוע בפי הטף כ”נשר ג’יוגרפיק”) הוא הרבה יותר משכיל בכל הקשור ללווייתנים, פוקנות, אורקות ודולפינים. למה שלא תנסו את זה בבית. לבני 4-9.

“הענקים שליטי המעמקים” מאת בוני ורת (איורים: אריסטידיס רואיז וג’ו מתיו, מאנגלית: לאה נאור, ספריית הלימוד של דוקטור סוס, הוצ’ כתר, 40 עמ’, מנוקד), 43.20 ש”ח באתר ההוצאה במקום 48 ש”ח מחיר מלא


יאסו ביוונית עתיקה

בחופשה שלנו ביוון זה לא קרה. "מחוץ למעגל" - מישל פייבר


הנהי שוב, המומחית שלנו לספרי נוער ופנטזיה, שי סלע (15):

“בתור מעריצה ענקית של ‘דברי ימי האופל‘, הסדרה הקודמת שכתבה מישל פייבר, אני חייבת להודות שהיו לי ציפיות גדולות מהספר הראשון בסדרה החדשה שלה, ‘אלים ולוחמים’. ואיזה כיף, לא התאכזבתי. גם אם הספר החדש לא ממש תלש לי את הלב מהחזה, הוא בהחלט גרם לי להחסיר פעימה: זהו סיפור הרפתקאות מרתק ואמין באופן מעורר הערצה – רואים שהסופרת יודעת על מה היא מדברת.
“גיבור העלילה הוא ילד יתום בשם הילאס, שחי ביוון העתיקה ובורח מכוח אדיר שמנסה להשמיד אותו, בעודו שקוע במסע חיפושים אחר אחותו האבודה. בדרך הוא פוגש את פירה,  בת עשירים שנמלטה מביתה, ויחד הם עוברים את המסע ומתמודדים עם כוחות רצחניים וקסמים שמעבר לדמיון שלהם. אם בא לכם לחוות חיים קצת יותר הרפתקניים מהשגרה הרגילה שלכם, תקראו את הספר הזה, הוא בהחלט יעזור”. התרגום מצוין, והנה גם פרקים ראשונים לטעימה. לבני 11-17.

“מחוץ למעגל” מאת מישל פייבר (מאנגלית: יעל אכמון, סדרת “אלים ולוחמים” בהוצאת כנרת-זמורה-ביתן ומרגנית, 271 עמ’),  48.60 ש”ח בבוקנט במקום 54 ש”ח מחיר מלא