מוכנים לסיבוב שני, מי בא איתנו? המנה המרהיבה שהוגשה לנו במסעדת שמשירי
מוכנים לסיבוב שני, מי בא איתנו? המנה המרהיבה שהוגשה לנו במסעדת שמשירי

בסצנה אחת בסרט “העבר” של אסגר פרהאדי, הבמאי האיראני זוכה האוסקר של “פרידה”, הגיבור מכין לאהובתו לשעבר מנה מגרה מאוד של תבשיל חורשט סבזי, המנה הפרסית הכי מפורסמת מאז אסתר המלכה, ומתעקש שהיא תאכל אותה עם כף ולא עם מזלג, מה שמוכיח לצופים שהוא עדיין אוהב אותה.

הסרט היה נהדר, אבל אולי בגלל שכמו שאמא שלנו אומרת, יש לנו עיניים גדולות, יצאנו ממנו בעיקר עם תיאבון לא נורמלי למנה הזאת. ולראיה, בחודש שעבר מאז שראינו את הסרט אנחנו מסתובבים כמו סהרורים בחיפוש כמעט אובססיבי אחר החורשט הכי מוקפד שיש.

וכך הגענו בצהריים לוהטים במיוחד השבוע אל מסעדת שמשירי, מסעדה משפחתית פרסית חמימה ואותנטית, כמו פעם, בקרבת שוק לוינסקי בתל אביב. משהו באווירה השקטה, הלא מתאמצת או מתחפשת, בשילוב עם הכמיהה הכמעט פסיכוטית כאמור לאוכל פרסי, שאב אותנו פנימה, ולא יכולנו או רצינו להתנגד.

תוך רבע שעה כבר ישבנו מול שולחן עמוס כל טוב: קבב בלג (30 ש”ח), שיש שמועה שהוא הקבב הכי טעים במזרח התיכון; גורמה סבזי, קדירת עשבי תיבול עם בשר, שעועית אדומה ולימון פרסי (50 ש”ח); קבבה טרה, קציצות עם כרישה, לימון פרסי ופטריות (50 ש”ח); קציצות כרישה מעולות לטובת החבר הצמחוני (35 ש”ח), וכמובן הכוכב הראשי, חורשט סבזי (שאותו, אנחנו מודים, לא טרחנו לחפש בתפריט, ולכן אין לנו מושג כמה שילמנו עבורו. כשתמצאו, תודיעו לנו).

כל גן העדן הזה, לו אחראים אבי החרוץ, מנהל המסעדה ומולוק, אמו המהממת, הגיע בליווי סלטים ופיתות חמות, שהזכירו לנו כמה אנחנו ברי מזל.
הצעה שלנו: דלגו על הסרט הישר אל שמשירי. חסכנו לכם שעתיים. אין בעד מה.


שמשירי, נחלת בנימין 99 תל אביב, ראשון-חמישי 12:00-18:00, שישי – עד שעתיים לפני כניסת השבת, 03-6821018