גם אמא צריכה תזכורת. ערכת משחק "גאון בחסכון"
גם אמא צריכה תזכורת. ערכת משחק "גאון בחסכון"

בזמן האחרון התעייפנו מלשחק מונופול. בינינו, כמה אפשר לרכוש נדל”ן ולשחק בטייקונים (ואז לשבת בכלא שלושה סיבובים). ומכיוון שטרם המציאו עבורנו את “מונופול הצדק החברתי”, החלטנו להטיל את הקובייה שלנו על הדבר הכי קרוב אליו: משחק הקופסא הנהדר “גאון בחסכון” שפיתחו אנשי עמותת “פעמונים”, המקדמת התנהלות כלכלית נבונה יותר של משפחות בישראל, ומצליחה להוציא אנשים מבוץ פיננסי שנוצר כתוצאה מהתנהלות לא נכונה. 

המשחק, המיועד לבני 4 ומעלה (ואצלנו כבש את כל בני המשפחה, מקטן ועד גדול) ממחיש את עקרונות הניהול הכלכלי של המשפחה בדרך משחקית שמזכירה מאד את המונופול הקלאסי, אבל חינוכית ממנו. הרעיון הוא ללמוד לאזן את התקציב המשפחתי (הוצאות מול הכנסות) ולהבדיל בין הוצאות הכרחיות ונחוצות לבין מותרות ובזבוזים (לדוגמא, “יצאנו לחופשה ושכחת לכבות את האור בחדרך – שלם 50 ש”ח”). התשלומים נגבים מקופת המשפחה (בכאילו, בכאילו) ומי שמצליח לחסוך יכול לרכוש לעצמו כדורגל, אופניים ואפילו חופשה. לערכת המשחק מצורף גם הספר “כסף לא גדל על העצים”, שמסביר עקרונות כלכליים לילדים בדרך סיפורית ובגובה העיניים. צעיר הבזבזנים במשפחה (חמש וחצי) התלהב מאד מהמשחק, ואחרי כמה טורנירים התחיל לגרור אותנו למדפי המבצעים בסופרמרקט השכונתי כשהוא מצווח בהנאה “אמא, נכון שאנחנו גאונים בחסכון?”. בטח, בן. ברור. עכשיו בוא ניכנס רגע לדיסקונט, תגיד את זה גם למנהל.

משחק “גאון בחסכון” – יוצר המשחק: זאב יבניאלי (ליווי מקצועי: דוד בן  ניסן, הפקה: תדהר מוצרי שי, הספר “כסף לא גדל על העצים” מאת אלישבע שריר, איורים: דפנה תדהר) – 120 ש”ח (לערכת משחק+ספר, כולל דמי משלוח).
לרכישה ניתן לפנות לאורית בארגון “פעמונים”, במייל: orit@paamonim.org או להזמין באתר וכן בטל’: 03-9127128 (כל ההכנסות – תרומה לפעילות הארגון).