תנו בראש. הופעה ואלבום של Yo La Tengo
תנו בראש. הופעה ואלבום של Yo La Tengo

לפני כמה זמן קיבלנו הודעת אסמס מחברה שבישרה לנו על בואה של להקת “יו לה טנגו” לשתי הופעות בבארבי. ואנחנו, שכדי להוציא אותנו מהבית אחרי עשר צריך לקרות משהו מאד מאד דרמטי (נגיד, שריפה במטבח) – שמחנו מאד ומיד רכשנו כרטיס. כי עם כל הכבוד ליובש האביבי המחריד (למישהו יש בליסטקס?) יש אירועים שמיד מפיחים בשפתיים הסדוקות שלנו חיים.

“יו לה טנגו” היא אחת הלהקות החשובות שפועלות כבר למעלה משני עשורים בשמי האינדי האמריקאים, אלה שנשלטו ועוצבו על ידי ה-“וולווט אנדרגאונד” בתפקיד אלוהים. החבורה מניו ג’רסי, שכוללת את בני הזוג איירה קפלן וג’ורג’יה האבלי וחברם העגלגל ג’ורג’ מקניו, היא בין הלהקות שמבקרי המוזיקה ברחבי העולם הכי אוהבים לאהוב. אנחנו לא מתכוונים להיות יוצאי הדופן בעניין ולא ממניעי קונפורמיזם טהורים, אלא בגלל העובדה הפשוטה ש-“יו לה טנגו” יודעים לעשות מוזיקה טובה, אינטיליגנטית ומודעת לעצמה מחד, ולא שוכחים להיות מרגשים, מעניינים ושונים מכל דבר אחר, מאידך.

הגדולה העיקרית של להקת האינטלקטואלים היא שהם יודעים לעשות מוזיקה שרוכבת באקלקטיות על מגוון סגנונות כמו פולק, רוק אקוסטי, זריקות פופ מתוקות-מרירות, דיסטורשנים וכל מה שביניהם, מבלי להריח ממאמץ יתר או לשעמם. אלבומם החדש “Popular Songs” שיצא לפני פחות משנה, עשה בדיוק את זה, כשהוא מאגד תחתיו 9 שירים קצרים ופופיים (עד כמה שרוק-אינדי סמי-אפלולי יכול להיות כזה) ושלושה שירים ארוכים שמדגימים את היכולת הוירטואוזית שלהם כמוזיקאים, כשהם מדלגים בקלילות בין ז’אנרים ומוצאים הנאה ברורה מבלבול המאזין.

למי שעוד לא ממש התחבר ל-“יו לה טנגו”, האלבום החדש הוא דרך מצויינת להכנס לעולמה של הלהקה ולהכיר את פועלה בתחנות הזמן. תעירו אותנו בעשר.

האלבום “Popular Songs” של “יו לה טנגו” – 69.90 ש”ח
להשיג ב-האוזן השלישית (קינג ג’ורג’ 48, תל אביב) ובחנויות המוזיקה