וואלס עם פאקיר. שטיח מסמרים להקלה בכאב
וואלס עם פאקיר. שטיח מסמרים להקלה בכאב

כמה היינו שמחים להחזיק לצידנו צי של מטפלים אלטרנטיביים, שיעזרו לנו לצלוח את השבוע, ובעיקר את תחילתו. כבר יום שני בבוקר ואנחנו עדיין מרגישים שלא הצלחנו להניע. כמה חבל שאין לנו תקציב למעסה צמוד, מדקרת פרטית, כירופרקט מיומן, רפלקסולוג אישי ולקינוח – פסיכולוג אמפטי. היינו נשכבים על מיטת הטיפולים ולא קמים ממנה עד שתחושת המרץ ההיא, שחשנו לאחרונה בסביבות כיתה ט’, הייתה חוזרת אלינו.
ומכיוון שמיטת טיפולים היא כרגע בגדר חלום, נסתפק בשטיחון: חברה המליצה במילים חמות במיוחד על שטיח דיקור – שיטה עתיקה להקלה על מתחים וכאב. השטיחון, שעשוי מכותנה ופלסטיק (ונראה מאד תמים במבט ראשון), פועל על עקרון האקופרסורה – לחיצה על נקודות דיקור לאורך מסלולי המרדיאנים, שלפי התפיסה הסינית מסייעת בהזרמת הדם לכל איברי הגוף. השטיח אמור לעזור במקרים של מתח, הפרעות שינה, חוסר אנרגיה, שרירים תפוסים ונוקשים, כאבי ראש, צוואר וגב או סתם תשישות קיומית, ויש בו 8,820 נקודות מגע ו-210 פרחי דיקור. השימוש בו הוא הדרגתי (מתחילים במספר דקות ביום), כשהתחושה הראשונית היא כאב שמתחלף בתחושת חום והקלה. החברה שהפליגה בשבחיו טוענת שהתמכרה לשטיחון, שזה כיף לא נורמלי ושהוא באמת עוזר לה, ואנחנו מיד אחריה מצטרפים לחגיגת הפרגונים (מומלץ להניח על השטיחון את הלחי, ברצינות). כמובן שזה לא מבטיח 100% הצלחה אצל אף אחד, אבל אומרים שמיליארד סינים לא טועים – אז מי אנחנו, מסמר קטן במערכת, שנטען אחרת?

שטיח דיקור “נורדיק ספורט” – 280-340 ש”ח (תלוי במקום הרכישה)
ניתן להשיג בבית מרקחת ברק (רמז 15, תל אביב), מרק אורטופדיה (שד’ ירושלים 45, יפו), דוביק אורטופדיה (ארלוזורוב 9, רמת גן), ואצל חן, המשווק, בטל’: 050-2536454, www.nordicsportisrael.co.il