התפוח לא נפל רחוק מהעץ. תערוכה של כרמלה גור וצעיפים וחולצות בהשראתה
התפוח לא נפל רחוק מהעץ. תערוכה של כרמלה גור וצעיפים וחולצות בהשראתה

סיפורים שיש בהם את ארבעת האל”פים – אופנה, אמנות, אהבה ואימהוּת – גורמים לנו תמיד ללחלוחית בעיניים. כזה הוא הסיפור המרגש של הציירת כרמלה גור ז”ל, שהלכה לעולמה לפני 22 שנה, ושל בנה – מעצב האופנה אבשלום גור – שחי כיום בלונדון ונחשב לכוכב עולה בתחום האופנה העולמית. כשאבשלום ומשפחתו החליטו להפיק לזכרה של אמם תערוכת ציורים, שתיפתח הערב במכללת קיי בבאר שבע, הדפיס הבן (ששום דגם פרי עיצובו טרם נמכר בישראל) יצירות של אמו על משי. התוצאה הייחודית – קולקציה קטנה וחד פעמית של צעיפים וחולצות טי – תימכר החודש בלבד בחנות התל אביבית של המעצב ששון קדם, יחד עם קטלוג התערוכה.

הקולקציה החד פעמית של אבשלום גור, שהוכתר על ידי מבקרת האופנה סוזי מנקס לאחת ההבטחות הגדולות בתחום האופנה, כוללת כמות מצומצמת של צעיפים וחולצות: בין אחד לארבעה מכל דגם, ולא יותר. את ההכנסות ממכירת הקולקציה תתרום המשפחה במלואן למכללת קיי, עבור הסטודנטים לאמנות. אנחנו ממליצים על נסיעה לבאר שבע, ביקור בתערוכת הציורים הנדירה וחזרה זריזה לתל אביב, כדי לשים יד על אחד העיצובים הייחודיים של גור. כדאי שתמהרו, פן תפספסו את הרכבת.


צעיפי משי בעיצוב אבשלום גור – 680-2,200 ש”ח (לצעיף ענק בדגם יחיד מסוגו בעולם), טי שירט – 185 ש”ח
להשיג בחנות המעצב ששון קדם (בתל אביב בלבד), דיזנגוף 213, טל’: 03-5232981
התערוכה “כרמלה גור – יצירת חיים 1935-1987” שאצרה ד”ר דיאנה דולב, תיפתח היום, יום חמישי 5.11.09, בשעה 18:00 ותינעל ב-24.12.09, בגלריית המחלקה לאמנות, המכללה לחינוך ע”ש קיי, יהודה הלוי 33, באר שבע, www.carmelagur.com