לאנץ' בוקס. קופסאות המתכונים של בני סיידא
לאנץ' בוקס. קופסאות המתכונים של בני סיידא

במטבחים שבהם גדלנו היו המון ספרי בישול, ומתוך דפיהם נשרו “רצפטים” בכתב יד, כמו “עוגת שוקולד עשירה של כרמלה” ו”בלינצ’ס גבינה נפלאים של עליזה”. הדור שלנו הולך ומוותר על ספרי הבישול (שבמקרה הטוב עוברים דירה, או משמשים כספרות פנטזיה לפני השינה) ומבשל על פי מתכונים אינטרנטיים שגוגלו ברגע האחרון: הצבת “ארטישוק ירושלמי”, למשל, בחלון החיפוש תניב מיד מאות מתכונים מתוחכמים בנוסח “סופלה ירקות שורש בשמנת”. קלי קלולה.

חשבנו להספיד לתמיד את ספרי הבישול, אלא שאז הגיח בני סיידא הדגול, ובמהלך מפתיע טרף לנו – תרתי משמע – את כל הקלפים. ממש לפני החג, גילינו בחנות הספרים השכונתית את הקופסאות הממזריות שלו: ארבעה מארזי פח קומפקטיים, בכל אחד מהם טמונים חמישים(!) מתכונים ברורים, מודפסים על קלפים, שאפשר לנגב בקלות במידה והם נרטבים או מתלכלכים. מיד רכשנו לעצמנו את “בישול מהיר” (מנות פטנט משגעות, חבל על הזמן) לחברה טובה קנינו את “מתכוני עוף” (כי כמה אפשר עם אותם השניצלים) ושמנו עין על “עוגות” ו”סלטים” כאופציה למתנות מעולות, שייראו נפלא בעטיפה קשורה בסרט, ויתהדרו במחיר מעולה עוד יותר. רעבים? יאללה, תבחרו קלף.

מארזי המתכונים של בני סיידא בקופסאות פח (הוצאת מודן): 50 ש”ח לקופסא (“עוגות”, “סלטים”, “מתכוני עוף” ו”בישול מהיר”). להשיג בכל חנויות הספרים. (באתר סטימצקי: 42.41 ש”ח לקופסא, בצומת ספרים: משתתף בימים אלה במבצע “ספר במתנה”).