ועידת המוזיקה של הייניקן (“Heineken Music Conference”) יוצאת לדרך מחר
(31.08.10) וזו סיבה מצוינת לפוסט ציוני למדי: מסורת הוועידה, שמיועדת לאנשי תעשיית המוזיקה בארץ במהלך היום, ומספקת הופעות הפתוחות לקהל הרחב לאורך הלילה, תתקיים בפעם השניה בארץ הקודש, לאחר שבשנה שעברה התארחו כאן הרכבים כמו MGMT (שהדגימו כי את מה שהמפיק שלהם יודע לעשות באולפן – הם לא יודעים לעשות על במה), Faith No More שנתנו הופעה בלתי נשכחת שתיזכר לעד, וכמובן – LCD Soundsystem שנתנו די ג’יי סט מעולה, ואחרים.

 

בניגוד לוועידה הקודמת, השנה נזכה לשמוע את LCD נותנים הופעה בלייב (!) ובינינו – זו אולי נקודת האור היחידה בלימבו הרותח והבלתי אפשרי הזה שנקרא אוגוסט בתל אביב. העובדה שג’יימס מרפי וחבריו להרכב הכי חשוב שפועל היום (והאהוב עליי ביותר) – LCD Soundsystem – מגיעים להופיע כאן, היא יותר ממה שיכולתי לבקש. מרפי, הכותב (שלא לומר פילוסוף) החשוב של העשור האחרון, יופיע עם האלבום החדש והטוב ביותר שלהם עד כה (לטעמי) “This is Happening”, כחלק מסיבוב ההופעות הבינלאומי שלהם.

בנוסף, תכלול הוועידה גם את הרכב ההייפ הברוקלינאי של הרגע – The Drums – שהוציא בשנה שעברה את אחד האי.פיז שעשו לכל היפסטר את הקיץ, וגם את ההרכב המיתולוגי “Public Image LTD”, הידוע גם בשם P.I.L (המזוהים בארץ בעיקר מפסקול הסרט “וואלס עם באשיר”) בהנהגת ג’וני “רוטן” ליידן (אקס “סקס פיסטולס”). סך הכל שלל לא רע לקיץ. אך מה שהופך את החגיגה המוזיקלית הזאת לאירוע בעל ערך מוסף – הוא העובדה שכל השינדיג הזה קורה במסגרת הועידה שדואגת לפנק את אנשי התעשייה בפאנלים והרצאות בנושאים בוערים כמו חשיפה לשוק המוזיקה הבינלאומי, איך להיות אמן אינדי בימינו, שוק הניו מדיה ההולך ומשתלט על התעשייה, סצינת הפסטיבלים הבינלאומית, ערוצי המוזיקה הטלוויזיוניים ועתידם, ועוד.

 

אבל למה להכביר במילים כשאפשר להפציץ בכמה טעימות מוזיקליות שיצננו לכם את הצורה: LCD Soundsystem – You Wanted A Hit, The Drums – Let’s Go Surfing, The Drums – Best Friend, PIL –(This is Not a) Love Song, PIL – Rise

 

ערב של 3 הופעות חיות במסגרת “הייניקן מיוזיק קונפרנס” – 320 ש”ח (לכרטיס הכולל הופעה של שלושת הלהקות)
יום שלישי, 31.08.10, שעה 21:00, ביתן 1, גני התערוכה, תל אביב, לרכישת כרטיסים דרך אתר “זאפה” – לחצו כאן